Poznaj Polskie Baristki z HAYB i Centrum Praw Kobiet!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy zrobić coś dobrego, więc połączyliśmy siły z Centrum Praw Kobiet.

Mimo, że fajnie jest dostać kwiaty i czekoladki, to w 8 marca zupełnie nie o to chodzi. Zamiast tego, postanowiliśmy pokazać, jak duży wpływ na scenę kaw speciality mają kobiety. Wśród naszych championek zebraliśmy 6 osób, które uważamy za kluczowe dla rozwoju segmentu speciality – są wśród nas mistrzynie polski i świata, edukatorki, specjalistki i popularyzatorki kawowej trzeciej fali

Ale i tak najważniejszą częścią naszej akcji byliście Wy! W jaki sposób? Wszystko wyjaśniamy na końcu posta, a tymczasem – poznajcie nasze baristki.

Kamila Adamiec

Mistrzyni Polski Brewers Cup’18

Kamila reprezentowała nas na mistrzostwach świata w Belo Horizonte w Brazylii w 2018, a teraz niesie kaganek kawowej oświaty organizując cuppingi kaw speciality i szkolenia z brewingu w całym kraju. Jeżeli jesteście z nami dłużej, na pewno znacie już Kamilę, którą wspieraliśmy w przygotowaniach do zawodów.

Paula Gwarek

Q-Graderka

Kim jest Q-grader? To specjalista oceniający jakość kawy oraz weryfikujący, czy dane ziarno kwalifikuje się jako kawa speciality. To właśnie q-graderzy nadają ziarnu punkty.

Paula, jako jedna z tylko kilku polskich q-graderów, edukuje, prowadzi cuppingi i aktywnie wspiera swoją wiedzą palarnie, dbając o rozwój polskiego segmentu speciality.

Ika Graboń

Autorka podręcznika “kawa”

Oraz sensoryczka, baristka, trenerka a także… programistka i operatorka filmowa! Przy całym arsenale jej talentów, większość z Was zna ją jednak jako autorkę podręcznika “Kawa: Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie”.

Przyznajemy, że jej książka gości również na naszych półkach

Zuzia Szklarczyk

Mistrzyni Polski Cup Tasters’19

Zuzia poszła jak burza – ledwo weszła w świat kawy i od razu została Mistrzynią Polski Cuptasters! Teraz Zuzia szykuje się na podbój Berlina podczas Mistrzostw Świata – trzymamy za nią kciuki!

Póki co, jej dripy można złapać w Warszawskiej kawiarni Coffeedesk na Wilczej

Agnieszka Rojewska

Mistrzyni Świata Barista 2018

Jej nie trzeba nikomu przedstawiać – Rojes jest zdecydowanie najbardziej wpływową baristką Polski, wielokrotnie nagradzaną w zawodach latte art oraz barista. Przede wszystkim, jest pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł World Barista Champion.

Rojes jest również autoryzowaną trenerką SCA oraz wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem baristki i baristów na całym świecie.

Agnieszka Bukowska

Współautorka Coffee Spots

Uważamy, że kawa to przede wszystkim fantastyczni ludzie i miejsca, wokół których buduje się ciepła, wspierająca społeczność.

Aga zebrała dla Was przewodnik, który opisuje wszystkie niezależne kawiarnie speciality, historię rozwoju trzeciej fali kawowej w Polsce, a także zawiera kompendium wiedzy na temat kawy, jej pochodzenia, obróbki i sposobów zaparzania.

HAYB x Centrum Praw Kobiet

Ale to nie wszystko! 10% dochodu z naszego sklepu internetowego z dni 01-08 marca przeznaczyliśmy na dotację na rzecz fundacji Centrum Praw Kobiet. To znaczy, że 10% od każdej zamówionej przez Was paczki kawy dało CPK dodatkową moc do walki z przemocą i dyskryminacją. Jesteście fantastyczni, dziękujemy!

Dlaczego akurat centrum praw kobiet?

CPK inspiruje, wspiera i napędza kobiety do działania. Wyciąga pomocną dłoń, gdy jej potrzebują. Daje słowa wsparcia, gdy są potrzebne. Fundacja Centrum Praw Kobiet jest najstarszą tego typu organizacją pro kobiecą w Polsce, działającą tak długo i na tak szeroką skalę. Rocznie udziela pomocy średnio 5500 kobietom, które stały się ofiarami przemocy. Przez 25 lat działalności pomogła niemal 100 tys. kobiet. Działalność Fundacji jest finansowana z niewielkich dotacji i dobrowolnych wpłat. Chcesz pomóc fundacji pomagać?
Misję CPK możesz wesprzeć nie tylko od święta!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *